Yukarı

Türkiye Oturma İzni - Göçmenlik - Vatandaşlık

Cezayir Vatandaşları için Türkiye Vizesi

Cezayir vatandaşları için Türkiye Vizesi
Türkiye, umuma mahsus geçişlik sahibi Cezayir yurttaşlarına vize rejimi uygulamakta olup, resmi pasaport sahibi Cezayir vatandaşlarına 90 gmeşhurk vize muafiyet süresi tanımaktadır.
Umuma mahsus pasaport sahibi Cezayir yurttaşları Türkiye Cumhuriyeti Cezayir Büyükelçiliği’ne müracaat ederek vize almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti turistik Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti Cezayir Büyükelçiliği tarafından son 180 gün içinde Türkiye’de toplam kalış süresi 90 günü geçmemek koşyüce ile verilmektedir. Ayrıca, 18 yaşından ufak ve 35 yaşından büyük umuma mahsus geçişlik sahibi Cezayir vatandaşları, belirtilen şartları taşımaları kaydıyla, tek girişli 30 gün süreli elektron vize alabilirler.
Türkiye’ye vize başvurusunda bulunan Cezayir yurttaşlarının aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerekmektedir:
• Vize başvurusunda bulunan yabancının minimum 6 ay geçerliliği bulunan geçişlik sahibi olması gerekmektedir;
• 18 yaşından büyük ve 35 yaşından ufak Cezayir vatandaşlarının online vize başvurusunda bulunduktan sonra buluşma gününde Türkiye Cumhuriyeti Cezayir Büyükelçiliği’ne bizzat kendilerinin gitmeleri gerekmektedir;
• Vize müracaat sahiplerinin Türkiye’de kalacakları süreyi kapsayan sıhhat sigortası yapmış oldurması gerekmektedir;
• Vize süresi, Cezayir uyruklu yabancı son 180 günde 90 günden fazla kalma hakkı vermez;
• Türkiye’de 90 günden daha uzun bir süre kalmak isteyen Cezayir vatandaşlarının İl Göç İdaresi’ne müracaat ederek kısa dönem ikamet izni başvurusunda bulunması gerekmektedir;
• Çiftte yurttaşlığı bulunan Cezayir vatandaşlarının son 180 gün içinde farklı pasaportlarını kullanarak 90 günden fazla Türkiye’de kalmaları mümkün değil;
• müracaat sahibinin 18 yaşından küçük olduğu durumlarda, anne ve babanın muvafakatname vermesi gerekmektedir. Anne ve(ya) babadan birinin hayatta olmaması halinde, velayet sahibinden muvafakat alınmaktadır;
• Türkiye Büyükelçiliği’ne meydana getirilen vize başvurularının ret ile neticelanması durumunda, vize harcının iadesi yapılmamaktadır.

Cezayir Vize rejimiTürkiye’ye gelecek olan yabancıların geliş ve kalış fakatçlarına uygun vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Cezayir yurttaşlarının online olarak vize başvurularını yaptıktan sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Cezayir Büyükelçiliği’ne şahsen gelmeleri talep edilmektedir.

Türkiye Elektron Vizesi
Türkiye Elektron Vizesi, eskiden sınır kapısında verilen bandrol yada kaşe vizesini kaldırarak yerine uygulama alanı bulmuştur.
Elektron vize, ticari veya turizm amacı ile seyahat eden Cezayir yurttaşlarına verilmekte olup, çalışma, öğrenim, yetişim vs sebepler ile Türkiye’ye gelecek olan yabancıların Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne şahsen vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.
Elektron vize 18 yaşından küçük, 35 yaşından büyük Cezayir yurttaşlarına verilmekte olup, çıktısının alınarak yolculuğun bitişine kadar yabancının yanında muhafaza etmesi gerekmektedir.
Elektron vize başvurusunda bulunacak olan Cezayir vatandaşlarının aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:
• Yabancının Türkiye’ye gezim veya ticari fakatçlı seyahat etmesi;
• Dönüş biletini almalı;
• Talep edilmiş olduğu takdirde, Türkiye’de kalacağı her gün için 50 USD bulunduğunu kanıtlayabilmeli;
• Başvurucunun yaşlarının 18’den ufak yahut 35’den büyük olmalı;
• Başvurucunun Türkiye’ye giriş tarihinden itibaren minimum 6 ay süreli pasaportu olmalı.

Yardımcı Olabilir miyim?


Whatsapp'tan iletişim Kur


Merhaba, Buyrun..